Jest to sprawa, która odbyła się na przełomie wtorku i środy, kiedy to 45-letni mężczyzna po nocy pełnej imprez wjechał samochodem w witrynę sklepu zielarskiego na ulicy Kopernika w Opocznie. Co ciekawe, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i był nietrzeźwy. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, na tylnym siedzeniu jego volkswagena polo spał 25-latek.

Policja otrzymała zgłoszenie o incydencie kilka minut po północy. Na miejsce przyjechała patrolówka, a funkcjonariusze zauważyli volkswagena polo, który był uruchomiony i usiłował wydostać się ze sklepu zielarskiego, do którego wcześniej wpadł. Kierowca próbował manewrować pojazdem, aby wydobyć go z ruin sklepu.

Na miejscu okazało się, że kierowca nie był sam – na tylnej kanapie jego samochodu spał 25-latek, który był kompletnie nieświadomy całej sytuacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Mimo że obecnie trwa szczegółowe szacowanie strat, to już teraz wiadomo, że będą one znaczne. 45-latek otrzymał mandat karny w wysokości 5 tysięcy złotych i może mu grozić pobyt w więzieniu za swoje działania.