83-letni mieszkaniec Opoczna w województwie łódzkim, został oszukany na kwotę 90 tysięcy złotych przez osobę, która fałszywie identyfikowała się jako prokurator. Szwindel polegał na telefonicznym przekazaniu informacji, że krewny starszego pana jest odpowiedzialny za spowodowanie wypadku, a za uniknięcie konsekwencji prawnych niezbędne jest uiszczenie kaucji. Oszust zapowiedział, że wpłata sumy 300 tysięcy złotych pozwoli uniknąć więzienia dla członka rodziny starszego mężczyzny. Próba wyłudzenia pieniędzy jest teraz przedmiotem śledztwa policji.

Sprawę szczegółowo relacjonuje podkomisarz Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy policji. Wyjaśnia, że fałszywy prokurator skontaktował się telefonicznie z 83-latkiem. Zapowiedział, że krewny seniora stał się sprawcą wypadku i konieczność wpłaty kaucji o wartości 300 tysięcy złotych jest nieunikniona. Gwarantował, że te pieniądze pozwolą rzekomemu winowajcy uniknąć aresztu.

Starszy mężczyzna nie posiadał tak dużej sumy, jednak zdecydował podjąć działania w celu pomoc krewnemu. Ze swoich oszczędności zdołał zebrać 90 tysięcy złotych. Kwotę tę spakował do torby i przekazał nieznajomej osobie, która odwiedziła go w domu. Świadomość, że padł ofiarą oszustwa, przyszła do niego dopiero po rozmowie ze swoimi bliskimi. Bez wahania skontaktował się z lokalnymi służbami porządkowymi, by zgłosić incydent – relacjonuje policjantka.