Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w Opocznie, dzięki swojemu nieugiętemu zaangażowaniu, byli w stanie zidentyfikować i aresztować dwóch braci podejrzanych o brutalne pobicie trzech młodych mężczyzn w jednym z opoczyńskich punktów gastronomicznych. Oskarżeni, mający 22 i 32 lata, mogą teraz spędzić nawet do 3 lat za kratkami.

W końcówce października 2023 roku, opoczyński posterunek policji otrzymał zgłoszenie o incydencie z udziałem trzech pobitych mężczyzn w barze w centrum miasta. W wyniku śledztwa ustalono, że trzej młodzi mężczyźni dotarli do lokalu, złożyli zamówienie i spokojnie czekali na posiłek na zewnątrz, nie przeszkadzając nikomu.

Z zebranych dowodów wynika, że następnie podszedł do nich dwóch agresywnych mężczyzn – nieznajomych dla ofiar. Bezzasadnie zaatakowali oni czekających na jedzenie mieszkańców powiatu opoczyńskiego, uderzając ich po całym ciele. Kiedy ofiary upadły na ziemię, napastnicy kontynuowali swoją brutalną napaść, kopiąc ich bez litości.

Po ataku sprawcy szybko opuścili miejsce zdarzenia, zanim na miejscu pojawiła się policja. Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego i prewencji oraz technik kryminalistyki pracowali na miejscu incydentu. Zabezpieczono ślady, zidentyfikowano świadków i już na wstępnym etapie śledztwa udało się ustalić rysopis napastników. Aresztowanie braci było tylko kwestią czasu.