Na szczęście rozstrzygnęła się kwestia 66-letniego mężczyzny, który zagubił się podczas wyprawy na grzyby do lasu. Po kilku godzinach błądzenia bez celu, mężczyzna zwołał pomoc, dzwoniąc na numer alarmowy i wyznając, że nie ma już siły kontynuować. Dzięki efektywnej interwencji opoczyńskich dzielnicowych, mężczyzna powrócił bezpiecznie do swojego domu.

28 września 2023 roku, dokładnie o godzinie 14:00, dyżurny oficer komendy policji w Opocznie otrzymał informację od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o sytuacji 66-letniego mężczyzny, który stracił orientację w lesie. Miłośnik zbierania grzybów ujawnił, że jest pacjentem kardiologii i od wielu godzin bezskutecznie usiłuje znaleźć drogę, a jego siły dobiegają końca. Wskazał również nazwę lokalnego kompleksu leśnego w gminie Białaczów jako prawdopodobne miejsce swego pobytu.

Mężczyzna poinformował, że jego telefon nie jest wyposażony w kartę SIM, co uniemożliwiło policjantom kontakt telefoniczny z nim. Natychmiast na miejsce skierowano patrole dzielnicowych oraz funkcjonariuszy Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii. Doskonała znajomość terenu przez dzielnicowych, połączona z zaangażowaniem i kompetentnym zarządzaniem personelu, doprowadziła do odnalezienia mężczyzny na jednej z leśnych ścieżek zaledwie kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu. Bezpieczny i zdrowy grzybiarz powrócił do swojego domu.