Burmistrz Michał Konecki podczas audycji radiowej „Gmina Opoczno na Fali” omawiał kilka istotnych zagadnień dotyczących rozwoju miasta. Wśród nich znalazły się kwestie budowy nowoczesnego targowiska różności, obywatelskiego budżetu oraz planów związanych z nadchodzącymi uroczystościami z okazji święta miasta.

Według burmistrza, prace nad budową targowiska różności w Opocznie powinny ruszyć prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca. Projekt ten jest możliwy dzięki funduszom norweskim zdobytym przez Gminę Opoczno. Nowa strefa, która zastąpi aktualne targowisko, stanie się nowoczesnym miejscem zarówno dla handlowców, jak i mieszkańców poszukujących odpoczynku. – Aktualnie zajmujemy się dopełnianiem wszelkich formalności związanych z tym projektem – wyjaśnił Konecki. Dodał też, że równolegle do prac przy budowie targowiska będą prowadzone również prace nad konstrukcją mostu na Drzewiczce oraz przebudową ulicy Targowej.

Burmistrz Opoczna poruszył też temat ekologicznych autobusów, które obecnie kursują po miejscowych ulicach. Zapowiedział zmiany w ich rozkładzie jazdy. Przypomniał jednocześnie mieszkańcom gminy o możliwości zgłaszania swoich propozycji do budżetu obywatelskiego do końca lipca.

Michał Konecki mówił także o nadchodzących Dniach Opoczna. Wśród zapowiadanych atrakcji pojawią się występy gwiazd takich jak Kayah i Ania Dąbrowska.