Podczas niedawnej audycji „Powiat Opoczyński na Fali” zostały omówione różne tematy, m.in. inwestycje w lokalnym szpitalu, prace drogowe oraz uroczyste otwarcie Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego po jego gruntownym remoncie.

Zaangażowanie finansowe w projekty związane ze szpitalem w Opocznie, które były realizowane przez ostatnie pięć lat, osiąga imponującą sumę 85 milionów złotych. Inwestycje miały na celu nie tylko budowę nowej przychodni i bloku operacyjnego, ale również zasilenie jednostki w dodatkowy sprzęt medyczny i łóżka. Jak zaznaczyła Maria Barbara Chomicz, pełniąca funkcję wicestarosty, planowane jest uroczyste otworzenie nowego obiektu między kwietniem a majem. Dodatkowo, Zakład Opiekuńczo-Lecznicy ma zostać poddany modernizacji i powiększeni. Wskazała także na przewidziane prace remontowe w SOR.

W trakcie audycji poruszono także temat porozumienia z Spółką Wodną z Ostrowa oraz nadchodzącego turnieju szachowego w Kruszewcu Kolonii. Dodatkowo, wspomniano o symbolicznym otwarciu I Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie, które niedawno przeszło remont.

Starosta Marcin Baranowski podczas audycji skupił się na omówieniu zakończonych prac drogowych w Krzczonowie oraz tych, które nadal są prowadzone na odcinku Unewel – Celestynów. Nie zapomniał również złożyć życzeń wszystkim kobietom z okazji ich święta.