Podczas dzisiejszej, pierwszej w tym roku akcji krwiodawstwa w Żarnowie, udało się zebrać 16,65 litrów cennego płynu. Wydarzenie to odbyło się w budynku miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Apel o oddawanie krwi jest stałym elementem naszego społeczeństwa, który wymaga nieustannego przypominania. Warto zwrócić uwagę na najnowszy komunikat łódzkiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które prosi o pomoc w uzupełnieniu zapasów krwi, szczególnie grup A+ i 0-.

Centrum informuje: „Obserwujemy wyjątkowo niskie stany zapasów krwi w grupach A+ i 0-. Gorąco zachęcamy do udziału w akcjach krwiodawstwa i planowania swojej donacji na najbliższe dni”.

Dziś do oddania krwi zgłosiły się aż 44 osoby, jednak, po rozmowie z lekarzem, darowiznę przekazało tylko 37 osób. Sześć z nich oddawało krew po raz pierwszy. Ten wynik powtarza rezultat ostatniej akcji krwiodawstwa w Żarnowie z ubiegłego roku, o której pisaliśmy w artykule pt. „Najpiękniejszy świąteczny prezent od krwiodawców z Gminy Żarnów”.