W gminie Opoczno następna edycja budżetu obywatelskiego jest na horyzoncie. Jak tłumaczył burmistrz Michał Konecki, zainteresowani będą mogli przedstawić swe pomysły na projekty od dnia 1 czerwca aż do 31 lipca. Planuje się, że głosowanie nad zgłoszonymi propozycjami odbędzie się we wrześniu. Burmistrz podkreślił, jak ważne jest zaangażowanie obywateli i ich udział w procesie decyzyjnym – mówił o unikalnej możliwości, która pozwala mieszkańcom bezpośrednio wpływać na sposób wydawania środków z budżetu gminy. Jak dodał, miasto poświęci pół miliona złotych ze swojego budżetu na realizacje projektów zwycięskich, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach.

Podczas rozmowy radiowej Gmina Opoczno na Fali, burmistrz Michał Konecki wspomniał również o autobusach napędzanych gazem, które dołączyły do floty pojazdów elektrycznych już kursujących po drogach Opoczna. Rozmawiał również o przyszłych inwestycjach, w tym o budowie mostu na Drzewiczce oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią z trawy hybrydowej.

Burmistrz Opoczna podzielił się również informacjami o różnych wydarzeniach, które będą organizowane lub współorganizowane przez samorząd gminny w najbliższym czasie. Wśród nich znajdują się takie imprezy jak Eko Opoczno, Dni Opoczna czy 65-lecie Tramblanki. W mieście zaplanowano również rajd motocykli zabytkowych oraz wyścig kolarski.