Finał wakacji w Gminie Opoczno

W ostatni weekend sierpnia w wielu miejscowościach w Polsce odbywają się imprezy podsumowujące sezon wakacyjny. Nie inaczej będzie w Opocznie – w sobotę, 21 sierpnia, w mieście odbędzie się Festiwal Płytki Ceramicznej. To już druga edycja cieszącej się dużym zainteresowaniem imprezy regionalnej.

Jeśli Opoczno… to oczywiście również płytki ceramiczne. W świadomości Polaków te nazwy łączą się ze sobą nierozerwalnie. Producent płytek ceramicznych z Opoczna cieszy się od lat uznaniem klientów w Polsce i nie tylko. Festiwal jest imprezą przygotowaną głównie z myślą o okolicznych mieszkańcach i turystach.

Wydarzenie ma przede wszystkim zapewnić dobrą zabawę – zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom imprezy, celem jest również promocja nowoczesnych płytek ceramicznych, które są wysokiej jakości materiałem, idealnym do wystroju niemal każdego wnętrza.

Program festiwalu

W ramach festiwalu odbędzie się wiele imprez angażujących młodszych i starszych. Od godziny 9:00 do godziny 14:00 na terenie obiektu rekreacyjnego Zalew Opoczno odbywać się będą różnorodne zajęcia sportowo-rekreacyjne i profilaktyczne.

W godzinach: 12:00 – 18:00 w pasażu przy ulicy Biernackiego odbywać się będzie jarmark wyrobów ceramicznych. Na placu za Miejskim Domem Kultury w godzinach 12:00 – 18:00 będzie działała strefa zabaw. To nie wszystko – w tych samych godzinach na terenie parkingu w pobliżu pływalni i MDK zlokalizowana zostanie strefa wystawowa.

Odsłona muzyczna festiwalu będzie miała miejsce na scenie. Na godzinę 17:30 zaplanowano uroczyste otwarcie, a o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert zespołu Barnovski. Od 19:30 do 20:30 – koncert zespołu Łona i Weber + The Pimps. W godzinach 21:00 – 22:00 na festiwalowej scenie wystąpią Strachy na Lachy. Uroczyste zakończenie festiwalu o godzinie 22:30.