Spotkajmy się w bibliotece

Wakacje to idealny czas na delektowanie się literaturą – nie tylko w zaciszu własnego domu, na pikniku, czy na wczasach, ale również w gronie miłośników słowa pisanego. Biblioteka Publiczna im. Stefana Janasa w Opocznie zaprasza na wydarzenie kulturalne „Literatura Kawa Chaos”. Będzie to spotkanie autorskie z pisarką i poetką, Kają Kowalewską, aktywnie działającą również na niwie literatury alternatywnej.

Miejsce wydarzenia – Plac Kościuszki 15 (skwer przy Fontannie). Początek spotkania – godzina 19:00.

Twórczość Kai Kowalewskiej

Kaja Kowalewska jest autorką kilkunastu książek. Najpopularniejsze to: „Litry samotnie wypijanych kaw”, „Pomajaczone”, „Chaos Listy i liście”, „Miłość w czasach fejskultury”, „Siedem grzechów głuchych”, „Łąki mi love”, „Psychoprochy”, „Melanżcholie”, „Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości”, „Chaos i inne piętra”.

Autorka jest absolwentką studiów polonistycznych i psychologicznych. Jest pasjonatką słowa i dźwięku (szczególnie gitarowego). To one stanowią tworzywo, z którego nie obawia się kształtować nowych słów i znaczeń, po to, by dać im siłę przemawiającą do odbiorcy.

Spojrzenie Kowalewskiej na fenomen sztuki słowa, samo w sobie jest twórcze, nie pozostawia miejsca na bierność, zaprasza do aktywności, akcji i interakcji, stąd można wnosić, że każdy, komu słowo nie jest obojętne, z pewnością zaliczy wieczór 30 lipca 2021 r. do udanych.

Czy będzie literacko? Na pewno! Muzycznie? Kto wie? Spotkanie Autora z Czytelnikiem to zawsze przygoda i inspiracja dla obu stron. Czas na chwilę zatrzymany, który później potrafi dodać dobrej energii chwilom piękniejszym i tym z pozoru zwykłym.

Czy nie taki jest sens zjawiska, które nazywamy Spotkaniem?

Świetna alternatywa dla tradycyjnie spędzanych piątkowych wieczorów.