Festiwal Opoczno Folk Attack jest wydarzeniem, którego głównym celem jest zestawienie tradycyjnej muzyki ludowej z regionu opoczyńskiego z zespołami muzycznymi inspirującymi się folkowymi brzmieniami z całego świata. Dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie, Adam Grabowski, podkreśla, że taki charakter imprezy był widoczny także podczas tegorocznej edycji.

Adam Grabowski wskazuje na występy takich artystów jak Kapela Romana Wojciechowskiego, ciesząca się uznaniem za wierność w prezentowaniu tradycyjnej muzyki ludowej regionu opoczyńskiego. Obok niej na scenie pojawiła się również Fanfara Awantura – grupa dobrze znana miłośnikom krajowej sceny folkowej.

Tomasz Łuczkowski, pełniący funkcję zastępcy burmistrza Opoczna, zauważa także udział młodzieży w festiwalu. Młodzi entuzjaści muzyki pod okiem Kamili Biniek-Kaczorowskiej mieli okazję prezentować swoje umiejętności. Warto zaznaczyć, że możliwość doskonalenia muzycznych pasji przez młodych ludzi na specjalnych warsztatach była możliwa dzięki funduszom norweskim, które udało się pozyskać przez Gminę Opoczno.