Po pierwszej turze wyborów samorządowych, wiemy już, że Krzysztof Obratański zostanie burmistrzem Końskich. Udało mu się zdobyć poparcie 54,57% głosujących.

Podczas tych samych wyborów, mieszkańcy Fałkowa zdecydowali, że ich wójtem będzie Henryk Konieczny, który otrzymał 66,33% głosów. W Rudzie Malenieckiej niepodważalne zwycięstwo odniosła Jolanta Orman z wynikiem 59,02%. Natomiast w Słupi Koneckiej urząd objął Robert Wielgopolan, który zdobył poparcie na poziomie 55,46%.

W Smykowie decyzja o tym, kto zostanie włodarzem gminy, zapadnie dopiero w drugiej turze wyborów. Do niej przystąpią Beata Janiszewska z wynikiem 43,08% oraz Jarosław Pawelec, który uzyskał poparcie 32,61% głosujących. Podobna sytuacja ma miejsce w Stąporkowie, gdzie Dorota Łukomska (31,60%) będzie rywalizować z Jarosławem Młodawskim (30,40%). W Radoszycach również odbędzie się druga tura pomiędzy Michałem Pękala, który zdobył 47,93% głosów, a Damianem Rozmusem z poparciem na poziomie 41,70%.

W Gowarczowie doszło do zmiany na stanowisku burmistrza. Dotychczasowy włodarz gminy, Stanisław Pacocha, z wynikiem 38,92% przegrał z Joanną Dołowską, która zdobyła poparcie aż 61,08% głosujących.

O nieoczekiwanym zwrocie sprawy można mówić w przypadku Opoczna. Tam obecny zastępca burmistrza, Tomasz Łuczkowski, wygrał pierwszą turę z wynikiem 45,21%, ale to jeszcze nie przesądza o końcowym zwycięstwie – decyzja zapadnie w drugiej turze.