Opoczno do lat organizuje regionalne święto Dnia Olimpijczyka. Z tego właśnie tytułu, do miasta przyjadą znani olimpijczycy, aby wspólnie wziąć udział w imprezie sportowej. Będą również opowiadać o trudach, radościach i smutkach związanych z przygotowaniami do olimpiady.

Do Opoczna z okazji Dnia Olimpijczyka przyjadą między innymi Zbigniew Bródka, Mieczysław Nowicki, Wanda Panfil czy Jaromir Radke. W specjalnie przygotowanych prelekcjach będą mieli okazję przybliżyć słuchaczom co nieco o swoich dyscyplinach. Podpowiedzą również, jak wygląda przygotowanie do olimpiady i z jakimi wyrzeczeniami się wiąże.

14 kwietnia w opoczyńskim domu kultury, o godzinie 12:30 rozpocznie się uroczysta gala, podczas której zostaną nagrodzeni również najlepsi sportowcy z regionu. W tym dniu w wielu miejscach w gminie będą organizowane różne imprezy sportowe, między innymi turniej siatkonogi, seniorski nordic walking czy biegi przełajowe. Na wydarzenia sportowe obowiązują zapisy, dlatego nie warto zwlekać z decyzją o udziale. Więcej informacji na stronie głównej domu kultury w Opocznie.