30 stycznia 2024 roku, we wtorkowy poranek, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 74, mijając miejscowości Paradyż i Solec. To właśnie tam miało miejsce zderzenie dwóch pojazdów – busa Renault Master oraz ciężarowego Renault z naczepą. Niestety, incydent zakończył się śmiercią 38-letniego mężczyzny, który kierował busem. Skutek wypadku spowodował całkowite zablokowanie drogi.

Zgłoszenie o tragicznym zdarzeniu wpłynęło do policji około godziny 8:30 tej samej daty. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze mogli tylko potwierdzić najgorsze przypuszczenia – czołowe zderzenie pojazdów na drodze krajowej 74 między Solec a Paradyżem.

Według wstępnych ustaleń, kierujący busem prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, co doprowadziło do kolizji z nadjeżdżającą ciężarówką. Mimo natychmiastowej i długotrwałej reanimacji, nie udało się uratować życia 38-letniego kierowcy busa – podaje asp. sztab. Barbara Stępień, oficer prasowy opoczyńskiej policji.