Rano w niedzielę, 21 stycznia, odbyło się muzyczne spotkanie w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Modliszewicach. Ten sakralny budynek wypełniony był dźwiękami melodii zarówno tych dobrze znanych, jak i nieco bardziej niecodziennych. Obecni na koncercie ludzie, z entuzjazmem oklaskiwali wystąpienia chóralne.

Za organizację muzycznego wydarzenia odpowiedzialny był ksiądz kanonik Marek Rosiński, proboszcz parafii z Modliszewic. Bezpośrednio po końcu mszy św., zaprosił on wszystkich do uczestnictwa w koncercie. Głównymi wykonawcami były dwa chóry: „Il Canto”, składający się z dorosłych mieszkańców miejscowości, którzy z pasją oddają się muzyce oraz „Adagio” – chór dziecięco-młodzieżowy działający przy Koneckim Centrum Kultury.

Obie grupy łączy nie tylko zamiłowanie do śpiewu i muzyki, ale również wspólna dyrygentka – Joanna Szewczyk-Kędzior. Warto dodać, że pani Joanna jest częścią Kieleckiego Chóru Kameralnego Fermata, którego dyrektorem jest Ewa Robak. Chór ten w bieżącym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.

W pierwszej części koncertu wystąpił chór „Il Canto”, prezentując szeroki repertuar kolęd i pastorałek. Później do dorosłych śpiewaków dołączył młodzieżowy chór „Adagio”. W tle akompaniament zapewniali muzycy: Damian Wilk grający na pianinie, Emil Kędzior i Bartek Wilk obsługujący trąbki oraz Siergiej Mazalow, który zagrał na akordeonie.