W dniach od 14 do 16 czerwca, pasjonaci jednośladów mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – rajdzie zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Opocznie oraz MotoBoxerServis Pawła Karbownika. W organizacji tegorocznej edycji udział wzięły również gminy: Opoczno, Sławno, Mniszków, Poświętne oraz Nadleśnictwa Opoczno i Smardzewice.

W tym roku frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów. Do udziału zgłosiło się ponad 140 załóg motocyklowych, które skupiały ponad 200 uczestników. Od sobotniej godziny 9:00 tereny wokół Muzeum Regionalnego w Opocznie napełniły się zabytkowymi jednośladami. Były to starannie odrestaurowane maszyny, które zachwycały swoim unikalnym wdziękiem i bogatą historią. Lokalni mieszkańcy i goście mogli podziwiać takie modele jak Harley-Davidson z lat trzydziestych XX wieku, niemieckie BMW z okresu II wojny światowej oraz polskie klasyki jak SHL, WSK i Junak – opowiada Wiktor Pietrzyk z Muzeum Regionalnego.

Uczestników wydarzenia przywitali liczni przedstawiciele lokalnej społeczności. Wśród nich byli m.in. Michał Konecki, burmistrz Opoczna, Adam Grabowski, dyrektor Muzeum Regionalnego oraz Paweł Karbownik. Nie zabrakło również przedstawicieli sąsiednich gmin będących współorganizatorami wydarzenia: Tadeusza Wojciechowskiego, wójta gminy Sławno, Rafała Marszałka, wójta gminy Mniszków, Marii Grzybek, zastępcy wójta gminy Poświętne. Gościliśmy także Wiesława Wołkiewicza, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Opocznie oraz Michała Mnicha, sołtysa Woli Załężnej – miejsca, gdzie znajdowała się baza rajdu.