7 lutego 2024 to data, która na długo zapadnie w pamięci Burmistrza Opoczna, Dariusza Kosno. W tym wyjątkowym dniu, w ścianach Urzędu Miejskiego w Opocznie, gościł on przedstawicieli Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów (ŻTC). Ta uroczysta wizyta miała miejsce z okazji obchodów stulecia żyrardowskiego kolarstwa, a Gmina Opoczno została specjalnie na niej uhonorowana.

Podczas tego spotkania prezes ŻTC, Kazimierz Kwiatkowski, razem z dyrektorem zawodów Wojciechem Pawelcem, wręczyli Burmistrzowi Dariuszowi Kosno i jego zastępcy Andrzejowi Kacprzakowi medale. Te pamiątki stały symbolem ogromnej wdzięczności ŻTC za wieloletnią współpracę i wsparcie udzielane przez gminę Opoczno. To właśnie dzięki tej współpracy udało się każdego roku zorganizować jeden z etapów ŻTC BIKE RACE na terenie gminy.

Ta kooperacja między Gminą Opoczno a Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów to jednak coś więcej niż sam udział w organizacji wyścigów. To także duża dawka promocji aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia dla mieszkańców gminy.

Burmistrz Dariusz Kosno, pełen wdzięczności za tak wielkie wyróżnienie, podziękował Żyrardowskiemu Towarzystwu Cyklistów. Zapewnił jednocześnie, że Gmina Opoczno nadal będzie z zaangażowaniem wspierać rozwój kolarstwa i organizację kolejnych wydarzeń sportowych.