W Szpitalu Powiatowym w Opocznie trwają intensywne prace nad konstrukcją nowoczesnego bloku operacyjnego. Jest to jedna z największych inwestycji, jakie kiedykolwiek podjęła lokalna administracja powiatowa. Całkowity koszt tego ambitnego przedsięwzięcia wyniesie niemal 31 milionów złotych.

Inwestycja, którą prowadzi Dagmara Junknikiel-Rosiak, dyrektor instytucji medycznej, obejmuje budowę bloku operacyjnego składającego się z trzech specjalistycznych sal operacyjnych. Będą to sale dedykowane procedurom ortopedycznym, ginekologicznym oraz chirurgicznym. Ponadto przewidziane jest miejsce na salę przeznaczoną do wykonywania cięć cesarskich oraz na salę wybudzeń dla pacjentów po zabiegach. Oczywiście nie zabraknie też niezbędnego zaplecza.

Pierwsze etapy inwestycji obejmowały prace w budynku B, który po ich zakończeniu ma stać się nowym miejscem dla administracji szpitala. Z kolei dotychczasowe pomieszczenia administracyjne przekształcone zostaną w blok operacyjny. Marcin Baranowski, starosta opoczyński, podkreśla, że ambitne plany inwestycyjne obejmują również modernizację instalacji i przyłączy w całym szpitalu.