Do tragicznego w skutkach wydarzenia doszło w miejscowości koło Opoczna. Kierujący pojazdem BMW z ogromną prędkością zjechał z drogi i dachował. Przybyłym na miejsce ratownikom medycznym nie udało się go uratować.

Wszystko wydarzyło się 13 czerwca, w późnych godzinach nocnych. Kierujący samochodem osobowym marki BMW 21-letni mieszkaniec Opoczna, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i niebezpiecznie dachował. Przybyłe na miejsce służby ratownicze od razu przystąpiły do reanimacji, jednak mężczyzny nie udało się uratować.

Jak wynika z ustaleń śledczych, najbardziej prawdopodobnym powodem wypadku była nadmierna prędkość. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na strome pobocze. Okazuje się, że mężczyzna jechał bez prawa jazdy. Zostało mu ono zabrane rok temu właśnie za szybką jazdę.

Droga Krajowa numer 12 była zablokowana do wczesnych godzin porannych. Utrudnienia trwały ponad trzy godziny, a naprawy uszkodzonych barierek są dopiero w planach. Policja na tym odcinku zaleca ostrożność.