Projekt budowy specjalnego miejsca obsługi rowerzystów (MOR), realizowany jest ze specjalnego rządowego programu wspierającego rozwój gmin i wsi. MOR znajdować się będzie przy stacji Opoczno Południe i kosztować będzie prawie milion złotych.

Miejsce obsługi rowerzystów to finalny punkt projektu “Budowa miejsca obsługi rowerzystów na terenie gminy Opoczno”. Jest ono realizowane w ramach inwencji “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Nowy projekt będzie znajdował się przy stacji Opoczno Południe. Według projektu wyposażone będzie w wiatę ze stołem i ławkami oraz dwie samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Do dyspozycji rowerzystów będzie tam między innymi pompka, zestaw kluczy do naprawy, łyżkę do opon czy stojak na rowery. Dodatkiem będą również kosze na odpady, stojaki na rowery i ławki wolnostojące. Wszystko po to, aby rowerzyści czuli się w okolicy bezpiecznie i komfortowo.