Lucyna Wąsik, sołtyska Kruszewca Kolonii i przewodnicząca Kółka Gospodyń Wiejskich (KGW) Gminy Opoczno, została pochowana 28 lutego 2024 roku. Mieszkańcy Libiszowa w liczbie tłumnej uczestniczyli w pogrzebie, aby oddać hołd tej niezwykłej osobie. Wydarzenie to zostało udokumentowane na zdjęciach, a w niedługim czasie pojawi się również relacja wideo.

Śmierć Lucyny Wąsik, która nastąpiła 24 lutego 2024 roku, była dla wszystkich nagłą i smutną niespodzianką. Zaledwie 53-letnia kobieta, pełna życia, entuzjazmu i dobrego humoru, zaskoczyła swoją śmiercią wszystkich, którzy mieli przyjemność ją znać. Wiadomość o jej chorobie była wielkim ciosem dla bliskich, a jej przedwczesne odejście – tragedią.

Ostatnie pożegnanie Lucyny Wąsik odbyło się w Kościele św. Mikołaja w Libiszowie. Nie mogło na nim zabraknąć najbliższych: matki, siostry, męża, córek z rodzinami, jak również przyjaciółek i koleżanek z różnych Kół Gospodyń Wiejskich, współpracowników, sąsiadów i znajomych. Panią Lucynę żegnały także jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które wspomagała, oraz samorządowcy na wszystkich szczeblach – od województwa, po powiat, miasto i gminę.

Zarówno ból związany ze stratą, jak i wdzięczność za wspólnie spędzone chwile wyraziła Iwona Sroka z KGW Adamów podczas mowy pożegnalnej. – Lucyna była dla nas inspiracją – mówiła – uczyła nas dobra i pomocy dla potrzebujących. Jej obecność sprawiała, że świat stawał się lepszy. Wdzięczni jesteśmy za chwile spędzone z nią. Twoje dziedzictwo będzie trwać wiecznie w naszych sercach – dodała ze łzami w oczach. – Spoczywaj w pokoju, koleżanko. Do zobaczenia, Lucynko. Żegnają Cię koła gospodyń wiejskich i sołtysi gminy Opoczno – zakończyła swoje przemówienie.