Niezależny Blok Samorządowy z radością zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zbieraniu funduszy na renowację zabytkowych nagrobków. Akcja, która otrzymała nazwę „Ratujemy Zabytkowe Nagrobki”, odbędzie się na cmentarzu parafialnym przy ulicy Moniuszki w Opocznie. Termin to 1 listopada, a jej początek przewidziany jest na godzinę 10:00, natomiast zakończenie na 18:00.

Wolontariusze biorący udział w tej szlachetnej inicjatywie będą wyposażeni w identyfikatory oraz specjalne puszki kwestarskie do zbierania datków. Każda osoba pragnąca wsparcia możemy być pewni, że jej darowizna będzie cennym wkładem w ratowanie zabytkowych nagrobków oraz zachowanie pamięci o tych, którzy mieli istotny wpływ na rozwój Opoczna.

Wśród osób kwestujących znajdą się nie tylko zwykli obywatele, ale także Burmistrz Opoczna wraz z jego zastępcami, radni miejski oraz członkowie i sympatycy organizującego akcję Niezależnego Bloku Samorządowego.

Cmentarz parafialny w Opocznie jest miejscem, które przechowuje wiele zabytkowych nagrobków, będących świadectwem historii miasta. Dlatego gorąco zachęcamy każdego do wspólnego działania na rzecz ocalenia tej części naszej kulturowej spuścizny oraz utrzymania pamięci o tych, którzy przyczynili się do rozwoju Opoczna.