„W podróży z jazzem po regionie łódzkim!” to seria intrygujących prelekcji i występów, które mają na celu wprowadzenie słuchaczy w tajemnice muzyki improwizowanej. Naszym celem jest ukazać nieoceniony potencjał i radość, jakie niesie tworzenie muzyki jazzowej. Jazz jest sztuką komunikacji, nie tylko interakcji między muzykami w zespole, ale przede wszystkim działalnością angażującą słuchacza.

W niewymuszony sposób zapraszamy uczestników na warsztaty muzyczne, które odbywają się dosłownie „na żywo”, w środowisku zespołu jazzowego. Wyjaśnimy istotę jazzu, podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas słuchania tej muzyki, oraz co powinniśmy zrozumieć i jak powinniśmy słuchać jazzu, aby czerpać z niego prawdziwą przyjemność.

Warsztatowym przewodnikiem będzie dr hab. Marek Kądziela, wybitny gitarzysta jazzowy i Dyrektor Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Współprowadzący – Kacper Kaźmierski (perkusja), Michał Rutkowski (kontrabas) i Julia Oleksa (saksofon) – pomogą uczestnikom zgłębić tajemnice jazzu.