Gmina Opoczno uzyskała dofinansowanie inwestycji zwiększających bezpieczeństwo pieszych

Przejścia dla pieszych w Opocznie będą bezpieczniejsze. Gmina Opoczno otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które będą przeznaczono na modernizację i przebudowę przejść dla pieszych. Inwestycje mają na celu zoptymalizowanie poziomu bezpieczeństwa w ruchu pieszych.

Projekt dotyczy m.in.: przejść dla pieszych w rejonie ulicy Curie-Skłodowskiej. Kwota dofinansowania prac przy tym przejściu to ponad 80 tysięcy złotych, przejść dla pieszych przy ulicy Partyzantów (ponad 95 tysięcy złotych), przejść dla pieszych przy ulicy Biernackiego i skrzyżowaniu z ulicą Kopernika (kwota ponad 295 tysięcy złotych), przejścia dla pieszych w rejonie ulicy Kossaka, na wysokości ZSP nr 1 i skrzyżowania z ulicą Biernackiego (kwota dofinansowania to niemal 200 tysięcy złotych), przejścia na ul. Biernackiego i skrzyżowania z ul. Słowackiego (ponad 165 tysięcy złotych) i przejścia przy ul. Partyzantów na wysokości przedszkola nr 5. (ponad 95 tysięcy złotych).

Bezpieczniej na drogach Opoczna

Inwestycje, które zostaną zrealizowane, m.in. dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, nie są pierwszymi, które podjęto na terenie Opoczna i okolic. Na początku 2021 sfinalizowano m.in. projekt, dzięki któremu poprawiono bezpieczeństwo pieszych poprzez modernizację przejścia dla pieszych przy ul. Biernackiego.

Projekt zrealizowano w ramach programu mającego ograniczać przestępczość i zachowania aspołeczne.

Zainstalowano wówczas m.in. tzw. aktywne przejście oraz nowoczesny i efektywny, specjalny system świateł. Przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla dzieci, rozdysponowano również gadżety odblaskowe, które pozwalają dzieciom być bardziej widocznymi na drodze.

Więcej informacji na stronie internetowej Gminy Opoczno.