Wielkie wydarzenie muzyczne w Opocznie już w najbliższą sobotę

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników muzyki jazzowej – już 31 lipca 2021 r., czyli w najbliższą sobotę, odbędzie się pierwsza edycja nowego festiwalu – będzie to I Festiwal Jazzowy – Opoczno. „Barwy Muzyki Improwizowanej”.

Skąd pomysł na zorganizowanie w Opocznie festiwalu jazzowego? Wpływ na tę decyzję miał sukces ubiegłorocznego koncertu NEW BONE. W tym roku do udziału w nowej imprezie zaproszono wielu znamienitych gości, których fanom jazzowych brzmień nie trzeba przedstawiać.

Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Opocznie zagrają: NEW BONE, Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski oraz Wojciech Groborz z zespołem Cool Collegium.

Gospodarzom imprezy, opoczyńskiemu MDK oraz prof. Tomaszowi Kudykowi z Katedry Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie, zależy na promocji muzyki jazzowej i aspekcie edukacyjnym festiwalu, dlatego oprócz koncertów zaplanowano również krótkie prelekcje na temat fenomenu muzyki jazzowej, która rozwija się dynamicznie w ramach różnych nurtów – od klasycznego po alternatywny.

Zgodnie z hasłem przewodnim pierwszej edycji Festiwalu Jazzowego – Opoczno, przedstawione zostaną „muzycznie” – różne oblicza współczesnego jazzu, które znajdują liczne grono odbiorców na całym świecie. O jazzie i różnych nurtach go tworzących można powiedzieć wiele, ale jedną z najlepszych definicji będzie określenie tego bogatego kulturowo gatunku jako muzyki żywej.

Każdy fan jazzu na pewno przyzna, że nie ma lepszego odbioru jazzowych nut, jak podczas spotkania z nim na żywo. Interakcja między muzykami i publicznością to jakość sama w sobie, która dla obu stron i dla samej muzyki jest twórcza i niezwykle energetyczna.

Jazzowa scena w Opocznie

I Festiwal Jazzowy – Opoczno „Barwy Muzyki Improwizowanej”, podobnie jak wszystkie inne nowe imprezy na muzycznej mapie Polski, będzie wydarzeniem, które ucieszy wielbicieli nurtu, nie tylko z miasta i okolic. Wakacyjną tradycją wielu fanów muzyki jest podróżowanie szlakiem festiwali .

Czy na jazzową, wakacyjną mapę, impreza w Opocznie wpisze się na stałe? Czas pokaże, ale wiele wskazuje na to, że festiwal będzie się cieszył sporą frekwencją i zainteresowaniem.

Koncerty będą się odbywać na scenie widowiskowej MDK. Początek imprezy o godzinie 18.00. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w Kasie MDK i w Internecie.

Partnerami I Festiwalu Jazzowego – Opoczno są: Gmina Opoczno, ZAiKS, PGK Opoczno, AGRO-WIKT i PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o.