Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w Opocznie

W całej Polsce, w tym również w Opocznie, finalizowane są projekty, które zostały wybrane przez miejscową społeczność do realizacji w ramach budżetów obywatelskich – tymczasem rozpoczynane są kolejne edycje programu. Mieszkańcy Opoczna już od 10 maja mogą składać projekty w ramach budżetu, którego realizacja nastąpi w roku 2023.

Wszyscy mieszkańcy Opoczna, którym leży na sercu rozwój miasta, mogą zgłaszać swoje pomysły do Budżetu Obywatelskiego Gminy Opoczno. Mają na to czas do 30 czerwca 2022 roku.

Pozostał zatem niespełna miesiąc na to, by zdecydować się dołączyć do tego istotnego projektu samorządowego. Jeśli zauważasz, że miasto mogłoby skorzystać na twoim pomyśle – podziel się nim z innymi mieszkańcami.

Kto wie – może to właśnie twój projekt zostanie przez nich wybrany w głosowaniu nad budżetem obywatelskim i już niedługo będziesz mógł cieszyć się wraz z innymi jego efektami?

Po zakończeniu terminu przyjmowania zgłoszeń, zostaną one zweryfikowane co do zgodności z celami BO.

Realizacja projektu – harmonogram

Pomysły, które przejdą pozytywnie weryfikację (będą zgodne z założeniami takich projektów jak budżety obywatelskie) zostaną przedstawione do głosowania, które odbywać się będzie w Opocznie od 17 sierpnia do 13 września 2022 roku.

W tym czasie mieszkańcy miasta będą mogli oddawać swoje głosy na wybrane przez siebie pomysły. Lista zwycięskich propozycji zostanie opublikowana w terminie do 30 września 2022 roku.

W ramach budżetu obywatelskiego mogą być realizowane projekty, które nie wykraczają poza zadania własne gminy. W najnowszej edycji w ramach (ogólnego) budżetu Opoczna wydzielono kwotę pół miliona złotych na realizację projektów BO.

Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego Gminy Opoczno można znaleźć na specjalnej stronie internetowej dotyczącej tego projektu.