Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza do udziału w ciekawych zajęciach

Uważasz, że jesień nie jest najciekawszym czasem w roku, szczególnie po udanym i pełnym atrakcji lecie i w oczekiwaniu na okres bożonarodzeniowo-noworoczny? Miłośników jesieni na pewno nie trzeba przekonywać, że jest to wyjątkowo piękna i dająca wiele możliwości pora roku. Jeśli jednak do tej pory tego nie zauważyłeś – masz na to szansę.

Długie jesienne wieczory to idealny czas np. na nadrabianie zaległości książkowych, seans w kinie, czy wyjście na koncert. Atrakcyjną ofertę dla mieszkańców miasta i okolic na tę jesień przygotowało również Muzeum Regionalne w Opocznie.

Dzięki niej można będzie nabyć wyjątkowe umiejętności – związane z rękodziełem artystycznym. Jeszcze w XX w., szczególnie w pierwszej jego połowie, nie były one niespotykane, jednak w XXI w. wydawało się, że mogą ulec zapomnieniu.

Stąd różne instytucje zaczęły intensywniej działać na rzecz kultywowania ludowych tradycji, bez których również życie współczesnych społeczności lokalnych zubożeje.

Bogaty program warsztatów

Warsztaty, które już się odbywają i będą kontynuowane w kolejnych tygodniach tej jesieni, poprowadzą doświadczeni twórcy ludowi z regionu Opoczna. Ich wiedza i umiejętności są niezastąpione, dlatego projekt przygotowany przez Muzeum Regionalne ma szczególne znaczenie edukacyjne.

Warto kontynuować tradycje regionu, który może się pochwalić bogatą, różnorodną i wielopokoleniową kulturą ludową.

Zajęcia prowadzone będą w aż pięciu dziedzinach. Można będzie doskonalić zarówno pisankarstwo, wycinanki, tworzenie bukietów, rzeźbiarstwo, jak i haft.

Każdy tydzień jesieni poświęcony będzie innej dziedzinie. Już 6 października można będzie poznać tajniki tworzenia słynnych opoczyńskich wycinanek.

Szczegółowy program warsztatów można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Regionalnego w Opocznie.