Wspomóż zwierzaki – odwiedź schronisko!

Już za dwa dni, w najbliższą sobotę Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Różannej organizuje Dzień Otwarty. Podopiecznych ośrodka można będzie odwiedzić w godzinach: od 09:00 do 13:00. Jeśli nie mamy pomysłu na ten dzień – zdecydujmy się właśnie w ten sposób zagospodarować sobotnie przedpołudnie i wczesne południe.

Osobom, które na co dzień wspierają schronisko i od dawna interesują się losem bezdomnych zwierzaków – dokładny adres na pewno jest dobrze znany. Jeśli chcesz odwiedzić placówkę właśnie w nadchodzącą sobotę – zajrzyj pod adres: Różanna 98.

Takie akcje jak Dni Otwarte są doskonałą okazją do tego, żeby bezpośrednio przyjrzeć się specyfice takiej pracy jak opieka nad potrzebującymi zwierzętami. Schroniska można wspierać na różne sposoby – materialnie, ale również bezpośrednio angażując się w wolontariat. Oczywiście – najbardziej oczekiwaną formą pomocy jest zaadoptowanie poszukującego nowego domu zwierzaka.

Program Dnia Otwartego w schronisku

Uczestnicy spotkania w Różannej będą mogli wziąć udział w atrakcyjnym programie Dnia Otwartego. Zarówno starszych, jak i młodszych gości organizatorzy akcji zapraszają do zwiedzania obiektów należących do schroniska.

Przewidziano również gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku. Tematem konkursów będą oczywiście zwierzaki – głównie psy oraz koty.

Osoby zaangażowane w pracę na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt przygotowały z myślą o Dniu Otwartym ciekawe prelekcje oraz wystawy. Dużą atrakcją, szczególnie dla dzieci, będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia ze zwierzakiem ze schroniska.

Jeśli zdecydujemy się spędzić sobotę w Różannej – warto wziąć ze sobą podarunki dla zwierzaków. Może to być karma i różne akcesoria, niezbędne do tego, żeby zapewnić podopiecznym schroniska lepszą jesień i zimę, które zawsze są czasem najtrudniejszym do przetrwania.

Każdy właściciel psa czy kota może również przybyć ze swoim pupilem w celu bezpłatnego zaczipowania go. Konieczne jest okazanie aktualnej książeczki zdrowia zwierzaka.

Zastanawiasz się nad adopcją „bezdomniaka”? Kochasz zwierzaki? Chcesz im pomagać i odpowiedzialnie się nimi opiekować? Zwierzak.pl to adres dla Ciebie!