Druga edycja opoczyńskiego święta jazzu

Ostatni piątek i sobota, 22 i 23 kwietnia 2022 r., w Opocznie upłynęły pod znakiem, czy też raczej nutą… jazzu, muzyki, która ma swoich fanów w każdym pokoleniu i nikogo nie pozostawia obojętnym. Pierwsza edycja święta jazzu w Opocznie, w ubiegłym roku, cieszyła się tak dużym zainteresowaniem słuchaczy, że zdecydowano się nie tylko na kontynuowanie festiwali, ale również na rozszerzenie jego formuły.

„Festiwal Jazzowy. Barwy Muzyki Improwizowanej” w roku 2022 był już dwudniowy, dlatego fani jazzu mogli się spotkać z wybitnymi postaciami polskiej i zarazem światowej sceny jazzowej na kilku niezapomnianych koncertach.

Czy można już powiedzieć, że opoczyńskie święto muzyki jazzowej nie tylko na stałe wpisało się do kalendarza imprez jazzowych w Polsce, ale jest już jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu? Jeśli kolejna edycja będzie równie albo jeszcze bardziej (w co trudno uwierzyć) udana od poprzednich – na pewno tak się stanie.

Wyjątkowa muzyczna uczta

W ubiegłym roku na scenie Miejskiego domu Kultury w Opocznie zaprezentował się m.in. laureat „Fryderyków” w kategorii jazzu – Dominik Wania, uznany za najlepszego pianistę jazzowego w Polsce i w Europie.

W tym roku ten wybitny artysta wystąpił razem z legendą jazzu, Markiem Bałatą. Koncert był niezwykle udany i każdy fan jazzu z pewnością nie zapomni tego przeżycia artystycznego.

W tym roku dla opoczyńskich fanów jazzowych brzmień zagrali również: Andrzej Jagodziński Trio z Januszem Szromem, Artur Dutkiewicz Trio, których fanom jazzu nie trzeba przedstawiać – to czołowi polscy jazzmani, znani na całym świecie.

W Opocznie wystąpił też gość specjalny – czołowy muzyk jazzowy Ukrainy – Siergiej Wowkotrub z Gypsy Swing Quintet.