Aktywny weekend w Drzewicy

Już dziś na mieszkańców gminy Drzewica i turystów czeka wiele atrakcji na zakończenie wakacji. W sobotę, 28 sierpnia, odbywa się festyn, na który zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy, Gmina Drzewica oraz tutejsze Centrum Aktywności Lokalnej.

Festyn Międzypokoleniowy, jak już sama nazwa imprezy wskazuje, przygotowano z myślą o wszystkich pokoleniach, dlatego nie zabraknie atrakcji dla wszystkich, przede wszystkim jednak dla młodszego pokolenia. Dzieci będą mogły wziąć udział w bogatym programie zabaw, animacji i gier.

Dużym zainteresowaniem będą się na pewno cieszyły warsztaty artystyczne, które pozwolą uczestnikom, młodszym i starszym, zaznajomić się z różnymi technikami rzemiosła artystycznego i nie tylko.

Pierwszy dzień aktywnego weekendu na zakończenie wakacji 2021 zakończy koncert, w którym wystąpią gwiazdy wieczoru: Magda Femme oraz Nowator. Początek wydarzenia muzycznego godzinie 19:00.

Piknik Rycerski

W niedzielę, 29 sierpnia, odbędzie się Piknik Rycerski na terenie drzewickiego zamku. Spotkania z rycerzami zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem młodszych i starszych wielbicieli historii. To imprezy spektakularne, niezwykłe i atrakcyjne – uwagę przyciąga samo uzbrojenie rycerskie, ale to tylko jedna z  atrakcji, rodem z dawnych wieków, które oczekują na miłośników średniowiecza.

Niedzielne  popołudnie (piknik rozpocznie się o godzinie 14:00) wypełnią potyczki rycerskie, warsztaty tańca średniowiecznego, koncert muzyki dawnej, tematyczna gra terenowa, pokazy kuglarzy i pokaz ognia. Na terenie zamku swoje kramy rozłożą również rzemieślnicy.

Impreza jest współfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie Plus”. Imprezie towarzyszyć będzie hasło „Drzewica – poczuj pasję do kultury”.