Wakacje w mieście mogą być udane!

Miejski Dom Kultury w Opocznie przygotował bogatą paletę zajęć dla młodych mieszkańców, którzy obecnie odpoczywają po trudach właśnie zakończonego roku szkolnego. Kilka dni temu rozpoczęły się wakacje – a już teraz mogą oni uczestniczyć w pierwszych atrakcjach, które przygotowano specjalnie z myślą o nich.

Na uczniów zażywających letniej przerwy od rutyny aktywności szkolnej czeka wyjątkowo bogaty program, w ramach którego każdy będzie mógł znaleźć coś specjalnego właśnie dla siebie.

W kolejnych dniach lipca i sierpnia odbywać się będą zajęcia plastyczne, muzyczne, techniczne, wycieczki do różnych miejsc, spotkania z ciekawymi ludźmi – a to tylko „szkic” programu wakacyjnego MDK, który jest wręcz „naszpikowany” wieloma atrakcjami, dzięki którym wakacje w mieście będą wyjątkowe i inspirujące.

Zobacz jakie wydarzenia, warsztaty i inne zajęcia czekają na Ciebie już w lipcu

Upragnione wakacje właśnie się rozpoczęły, a wraz z nimi aktywny wypoczynek. Zazwyczaj nie spędzamy całych dwóch miesięcy wakacyjnych poza naszym miastem, ale to wcale nie oznacza, że będziemy się nudzić.

Wystarczy spojrzeć na pierwszą propozycję MDK, czyli warsztaty słynnego zespołu ludowego „Tramblanka”, które już się odbywają. Rozpoczęły się 29 czerwca i potrwają do 3 lipca, w Sulejowie.

W kolejnych dniach lipca można będzie uczestniczyć m.in. w cyklu zajęć plastycznych. Już 5 lipca w sali widowiskowej MDK odbędą się warsztaty pracy na tkaninie. Będą one kontynuowane podczas kolejnych spotkań.

Z pewnością dużym zainteresowaniem młodzieży zainteresowanej sztukami plastycznymi będzie się cieszył plener malarski (15 lipca 2022 r.).

Na lipiec zaplanowano również plener fotograficzny oraz wernisaż (29 lipca).

Wiele wydarzeń odbędzie się  w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury. 12 lipca odbędzie się wydarzenie „Historia bajek w filmie”, nieco później warsztaty muzyczne.

Nie zabraknie również takich atrakcji, jak zwiedzanie ciekawych miejsc w Opocznie oraz wycieczek (m.in. do ZOO i Orientarium w Łodzi w dni 20 lipca).

Szczegółowy program wakacji z MDK – m.in. na stronie internetowej placówki.