Gmina Opoczno z dofinansowaniem na zakup pojazdu

W ramach programu „EkoAuto – Łódzki rozwój elektromobilności” prowadzonych jest wiele działań, które mają na celu m.in. zwiększenie floty nowoczesnych samochodów o napędzie mniej obciążającym dla środowiska naturalnego.

To właśnie ze środków tego Programu Priorytetowego pochodzą środki, dzięki którym możliwe będzie sfinansowanie zakupu nowoczesnego samochodu dla Straży Miejskiej w Opocznie.

Będzie to zarówno dotacja, jak i pożyczka, udzielona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Przedstawiciele samorządów z województwa łódzkiego podpisali stosowne umowy w podobnych sprawach, w bieżącym miesiącu. Dzięki temu między innymi w Opocznie już niedługo będzie jeździło nowoczesne ekoauto, którym będą się posługiwali funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Miasto, m.in. w ten sposób angażuje się aktywnie w działania proekologiczne, zmierzające do redukcji zanieczyszczeń emitowanych przez transport.

Nowoczesny samochód zwiększy efektywność działań SM

Zakup nowego samochodu dla Straży Miejskiej stawał się od dłuższego czasu koniecznością – przede wszystkim ze względu na coraz częstsze i różnorodne interwencje podejmowane przez funkcjonariuszy.

Swoje obowiązki strażnicy miejscy wykonują w różnych dzielnicach i na zróżnicowanym terenie, nie tylko w samym mieście, ale również w miejscach bardziej wymagających, takich np. jak tereny leśne, podmokłe i inne, które nie zawsze są łatwo dostępne bez odpowiedniego środka transportu.

Samochód, który będzie nabyty dzięki środkom pozyskanym w ramach programu promującego nabywanie przez samorządy nowoczesnych pojazdów, pozwoli nie tylko na realizację większej liczby interwencji, ale zwiększy także ich szybkość i tym samym skuteczność.

Dzięki nowoczesnemu napędowi – jednocześnie nie wpłynie negatywnie na stan powietrza w mieście, co w warunkach szybko zmieniających się przepisów dotyczących m.in. możliwości stosowania tradycyjnego paliwa, również ma swoje znaczenie.

Zastanawiasz się, czy auta elektryczne są realną „odpowiedzią” na kryzys ekologiczny? Przeczytaj na Aktualne.pl.