Ponad sto zatwierdzonych projektów

Znane są już projekty zgłoszone do budżetów obywatelskich, które uzyskały zatwierdzenie Zarządu Województwa Łódzkiego w ramach programu „Łódzkie Na Plus” na rok przyszły. Łącznie zdecydowano się poprzeć ponad sto zgłoszeń, w tym dziewięć wojewódzkich. Zdecydowaną większość stanowią projekty powiatowe.

Jednym z nich jest inicjatywa z Opoczna – akceptację uzyskał program pod nazwą „Spotkajmy się u Tadeusza”. Nazwa brzmi intrygująco i tak rzeczywiście jest, ponieważ dotyczy ona integracji międzypokoleniowej osób starszych w powiecie opoczyńskim.

Jak nietrudno się domyślić, projekt został zainicjowany przez osoby widzące potrzebę aktywizacji seniorów poprzez umożliwienie im partycypacji w różnych akcjach i wydarzeniach rozwijających ich twórczy potencjał.

Jedną z takich propozycji jest właśnie projekt „Spotkajmy się u Tadeusza”, ale również różnego rodzaju warsztaty adresowane do seniorów, czy gra terenowa „Seniorów słów kilka, jak wytropić wilka”.

Zaproszenie dla seniorów

Seniorzy z Opoczna i okolic mogą się czuć zaproszeni do udziału w bogatym programie zajęć przygotowanych właśnie z myślą o nich. Każda starsza osoba, która odczuwa potrzebę integracji i ma w sobie twórczy potencjał, a do tej pory czuła się sfrustrowana tym, że nie może się z nikim podzielić swoimi umiejętnościami i talentami – teraz będzie mieć taką możliwość, a w zasadzie – wiele możliwości.

Oprócz wspomnianej już gry terenowej i programu „Spotkajmy się u Tadeusza”, starsi mieszkańcy Opoczna mogą także wziąć udział w wielu warsztatach – m.in. neurobiku (cieszącej się coraz większą popularnością łamigłówki), malowania na wodzie, florystycznych i innych – artystycznych.

Dużym zainteresowaniem na pewno będą się również cieszyły warsztaty międzypokoleniowe, których programy zapewniają rozrywkę dopasowaną do zainteresowań zarówno starszych, jak i młodszych osób.

Długie jesienne wieczory wypełnią świetną zabawą również „Prywatki u Tadka”. A to tylko niektóre z propozycji, które opracowano z myślą o starszych i młodszych mieszkańcach Opoczna i okolic. Na te cele pozyskano niemal 40 tysięcy złotych.