Klimaty PRL?

Do niedawna czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej kojarzyły się wielu osobom przede wszystkim z „szarzyzną”, brakiem wielu podstawowych towarów w sklepach, kolejkami, kartkami i innymi sytuacjami życia codziennego, które trudno byłoby nazwać atrakcyjnymi.

Jednak upływ czasu robi swoje i z jego perspektywy dostrzega się również inne barwy PRL, czego wyrazem jest choćby coraz większe powodzenie lokali gastronomicznych, nawiązujących swoim wystrojem i atmosferą właśnie do tamtych czasów, organizowanie zabaw w tamtym stylu, a nawet przywracanie dawnej świetności meblom, które zalegają, zapomniane, na wielu jeszcze strychach…

Czasy klubokawiarni, potańcówek i prywatek – nie wydają się (ani we wspomnieniach ich niegdysiejszych uczestników, ani ich dzieci i wnuków) – smutnymi i szarymi.

Dostrzega się również ich swoisty urok i wartość relacji międzyludzkich, które dziś zbyt często ograniczają się do przestrzeni wirtualnej.

Chcesz przenieść się do krainy zimowej radości, którą z uśmiechem wspominają ci, którzy pamiętają czasy nie tak obfite we wszelkie dobra jak obecne, mające jednak swoją dynamikę i charakter? Daj się zaprosić na ślizgawkę!

Ślizgawka PRL w Arenie

Podobnie jak potańcówki, również ślizgawki – w sezonie zimowym – cieszyły się w PRL wielkim zainteresowaniem. Wesoła zabawa w rytm ulubionych przebojów – to przepis na udany wieczór, niezależnie od tego, w jakich czasach żyjemy.

Spotkanie z innymi, ruch, dobra muzyka – nic tylko wybrać się na ślizgawkę w klimacie PRL, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 20 listopada, na Arenie Lodowej.

Można będzie nie tylko zażyć jazdy na łyżwach, ale również wziąć udział w pokazie jazdy figurowej, w licznych konkursach i zabawach, a to również nie wszystko.

Na uczestników zabawy czeka także niespodzianka – oczywiście stylu PRL.

To już kolejna edycja imprezy, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Aleksandrowa. Tym razem przyświecać jej będzie hasło „Powrót do Przeszłości”.

Organizatorzy zachęcają, by na imprezę przybyć w stylizacjach z epoki. Warto przejrzeć zawartość strychów i szaf – być może kryją się tam jeszcze prawdziwe modowe perełki z czasów PRL.

Najatrakcyjniejsze kreacje zostaną nagrodzone!