Mieszkańcy Ogonowic w gminie Opoczno mogą już korzystać z nowych urządzeń, które zostały zainstalowane na miejscowym placu zabaw.

Do tej pory z placu zabaw chętnie korzystały głównie dzieci, teraz teren rekreacyjny jest atrakcyjniejszy dla wszystkich mieszkańców, którzy będą chcieli zażyć chwili relaksu.

Plac zmienił swoje oblicze dzięki projektowi modernizacji, którego głównym założeniem było dodanie kolejnych elementów do już istniejącej infrastruktury.

Od teraz młodsi i starsi mieszkańcy Ogonowic będą mogli korzystać z nowych sprzętów.

Dzieci z pewnością będą zadowolone z nowej huśtawki typu bocianie gniazdo oraz popularnego Pająka, czyli urządzenia liniowego, które cieszy się dużą popularnością na tego typu obiektach, stworzonych z myślą o młodych użytkownikach.

To nie wszystkie niespodzianki, jakie czekają na mieszkańców – trzecim urządzeniem, które właśnie „zawitało” na plac zabaw jest pomost, czyli instalacja typu sprawnościowego.

„Sołectwo na plus”

Nowości na placu zabaw w Ogonowicach to efekt realizacji większego projektu pn. „Sołectwo na plus”.

Celem programu jest stworzenie na terenach wiejskich miejsc rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców w różnym wieku i tym samym zachęcanie ich do aktywności na świeżym powietrzu.

Plac zabaw w nowej odsłonie może działać dzięki środkom pozyskanym z budżetu Województwa Łódzkiego oraz środków własnych Gminy Opoczno. Dotacja z województwa wyniosła 10 tysięcy złotych, z gminy – nieco ponad 4 tysiące złotych.

Projekt uzyskał wsparcie w ramach pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego, w formie dotacji celowej na rok 2021. Środki te mogły być przeznaczone na dofinansowanie celów z zakresu zadań własnych gminy.

Każda forma wsparcia aktywności fizycznej w społeczeństwie jest na wagę złota. Dzięki tworzeniu miejsc, które sprzyjają relaksowi, można skutecznie zachęcić osoby w każdym wieku np. do spacerów czy ćwiczeń na świeżym powietrzu, czyli wspierania naturalnej odporności i tym samym zdrowia.

Jak skutecznie promować zdrowy styl życia w społeczeństwie? Kilka niezawodnych pomysłów znajdziesz tu.