Wicestarosta powiatu opoczyńskiego, Maria Barbara Chomicz, została doceniona za swoją samorządową i społeczną pracę poprzez otrzymanie Brązowego Krzyża Zasługi. Podkreślając znaczenie tego osiągnięcia, odznaczenie zostało przyznane przez samego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę. Wręczenie odbyło się za pośrednictwem wojewody łódzkiego, Karola Młynarczyka.

Młynarczyk wyraził swój niezachwiany szacunek i uznanie dla Marii Barbary Chomicz, podkreślając wagę jej działalności samorządowej i społecznej. Wyraził przekonanie, że to odznaczenie trafiło we właściwe ręce i że Chomicz będzie nadal kierować swoimi wysiłkami ku pomocy innym.

Chomicz, która jest związana z samorządem od dekady, ale aktywnie angażuje się w działalność społeczną już od 30 lat, była wzruszona tym uznaniem. To było dla niej pierwsze tak ważne odznaczenie w jej karierze. Przyznała, że to wyróżnienie jest dla niej nie tylko dużym zaszczytem, ale również stanowi dodatkową motywację do kontynuowania swojej pracy na rzecz tych, którzy najbardziej jej potrzebują.

Podczas tej samej ceremonii, wojewoda łódzki uhonorował także inne osoby za ich wybitne zasługi. Włodzimierz Pomykała otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za swoją pracę na rzecz osób z cukrzycą i niepełnosprawnych. Natomiast Jacek Wójcik został odznaczony medalem „Pro Patria”, który został mu przyznany przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.