Zaczęły się już prace przy renowacji pomnika, który jest usytuowany w parku zlokalizowanym na placu Wolności w Drzewicy. Po wielokrotnych próbach i kilku przetargach, gmina zdołała wyłonić wykonawcę odpowiedzialnego za ten projekt.

Prace prowadzi firma z okolic Kielc, która zwyciężyła w przetargu. Jak informuje burmistrz Drzewicy, Janusz Reszelewski, podstawowe prace zostały już przeprowadzone. Wskazuje on na gotowe bloki granitowe, które mają być zamontowane. Podkreśla również, że nowy postument będzie wyglądał podobnie do poprzedniego, ale wykonany zostanie z innego, bardziej trwałego surowca. Realizacja tego zadania pochłonie blisko 400 tys. złotych i ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

W audycji radiowej pt. „Gmina Drzewica na Fali” poruszone zostały także tematy dotyczące inwestycji drogowych prowadzonych przez lokalny samorząd. Przykładem może być niedawno zakończony projekt modernizacji 300-metrowego odcinka drogi dojazdowej w Radzicach Małych.

Aktualnie inwestycje drogowe są realizowane w Brzustowcu. Jest to jedno z czterech projektów drogowych, na które samorząd uzyskał wsparcie finansowe w ramach Polskiego Ładu. Trwają też prace nad remontem drogi gminnej łączącej miejscowości Dąbrówka i Drzewica. Burmistrz Drzewicy, Janusz Reszelewski, przekazał informację, że także samorząd powiatowy prowadzi inwestycje drogowe na terenie gminy. Przy tym podkreślił, że zadania realizowane w miejscowościach Żdżary i Krzczonów otrzymały finansowe wsparcie ze strony Gminy Drzewica.