Kolejne kamery w sieci miejskiej

Opoczno już jakiś czas temu postawiło na zwiększenie bezpieczeństwa za pomocą nowoczesnych środków, jakimi są kamery monitoringu miejskiego.

Jest to najskuteczniejszy sposób na to, żeby realnie i pozytywnie wpłynąć na stan bezpieczeństwa w mieście. Aby tak się stało system monitoringu musi być odpowiednio szeroki, ale również szczegółowy.

Kamer musi być dostatecznie dużo, ale równie ważne, a może nawet ważniejsze jest właściwe ich usytuowanie. Od tego jak naprawdę włodarzom znane jest ich miasto i jak wsłuchują się w głos różnych grup społecznych zainteresowanych zwiększeniem komfortu życia w mieście zależy to, czy inwestycja w system monitoringu będzie udana, czyli spełni swoją rolę – przestępstw i innych niebezpiecznych sytuacji będzie mniej, a jeśli się pojawią, zostaną szybko zażegnane.

Miasto chce nadal inwestować w system, dlatego niedawno w Opocznie pojawiły się nowe kamery, a to nie koniec tego procesu.

Kamery w nowych lokalizacjach

Do miejsc, które są całodobowo monitorowane, dołączyły niedawno kolejne, które wymagały podjęcia takich działań ze względu na ochronę mienia miejskiego i innego oraz bezpieczeństwa.

Kamery zainstalowano w okolicy Ronda Mieroszewskiego, przy ulicy Armii Krajowej – nieopodal otwartej siłowni oraz na skrzyżowaniu i parkingu przy ulicach Kopernika oraz Biernackiego.

Lokalizacje te zostały wskazane jako kolejne, które powinny być monitorowane, po to, by w ten sposób zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, zapewnić porządek publiczny i zabezpieczyć mienie.

Sprawny system monitoringu miejskiego zdecydowanie sprzyja także zapewnieniu większej ochrony np. przeciwpożarowej.

Samo istnienie w danym miejscu tego szczególnego podglądu działa zniechęcająco na potencjalnych przestępców, wygasza też chęć do ataków i agresji w przestrzeni publicznej.

Obecnie w Opocznie pracuje już kilkadziesiąt kamer, a jak zapewniają władze miasta, kolejnych tego typu urządzeń będzie sukcesywnie przybywać.