Nowy autobus zasili miejską flotę?

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Opocznie rozpoczęło jazdy testowe autobusu Solaris Urbino 12 Electric. To maszyna ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem zakładów komunikacyjnych, nie tylko w Polsce. Pojazd tego typu został wyróżniony tytułem „Autobus Roku 2017”. Testy w Opocznie rozpoczęły się 12 sierpnia 2021 r. i będą trwały przez najbliższy tydzień – do dnia 19 sierpnia 2021 r.

Z przewozu autokarem będą mogli korzystać podróżni, którzy wybiorą kursy linii 2, 3, 5 oraz 6. Autobus nie wyjedzie na kursy jedynie w niedzielę. Solaris Urbino 12 Electric zyskał uznanie jako nowoczesny, ekologiczny i ekonomiczny pojazd, świetnie dopasowany do potrzeb różnych firm komunikacyjnych – zarówno dysponujących większą, jak i mniejszą flotą i potrzebami w zakresie efektywnego zarządzania posiadanym budżetem.

Z duchem czasu…

Solaris, który od wczoraj jest testowany na ulicach Opoczna, to autobus który na jednym ładowaniu może przejechać trasę nawet do ok. 190 kilometrów. Pojazd ma dwanaście metrów długości, na pokład może wziąć siedemdziesiąt osób, z czego 25 – na miejscach siedzących. Maszyna zapewnia wysoki komfort, zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Jego wnętrze jest estetyczne, przestrzenne, pozawala na łatwą orientację podczas podróży – m.in. dzięki zainstalowanym na jego pokładzie czytelnym wyświetlaczom diodowym.

Historia MPK w Opocznie sięga 1977 r. Firma przechodziła różne koleje losu, jednak zawsze pomagała mieszkańcom miasta i okolic w codziennym funkcjonowaniu. Zmieniały się formy prawne działania przedsiębiorstwa, zmieniał się też tabor i możliwości w zakresie świadczenia usług transportu komunikacji miejskiej.

MPK nie tylko zapewnia komunikację w ramach standardowej sieci połączeń, świadczy też usługi w zakresie usług przewozowych okolicznościowych i turystycznych. Nowoczesne autobusy, takie jak Solaris Urbino 12 Electric, mogą się stać nową „kartą” w historii opoczyńskiego MPK.