Szybkie informacje na SMS

Nowa, ciekawa i przede wszystkim efektywna inicjatywa Gminy Opoczno – samorząd uruchamia nowy system informacji – jest to OIS, czyli Opoczyński Informator SMS. Celem uruchomienia systemu jest zapewnienie mieszkańcom gminy jak najszybszego i kompleksowego dostępu do ważnych informacji, takich jak zagrożenia, alerty, problemy, które mogą być istotne z punktu widzenia mieszkańców.

OIS zapewni najszybsze i bezpośrednie przekazywanie informacji, takich jak np. zagrożenie powodziowe, skażenie wody i inne sytuacje awaryjne. Tą drogą przekazywane będą również inne informacje, dotyczące codziennego życia w mieście i w okolicach.

Korzystanie z Opoczyńskiego Informatora SMS jest bezpłatne – zarówno w przypadku informacji „operacyjnych”, takich jak zarejestrowanie się i wyrejestrowanie z systemu, jak również wiadomości przesyłanych w ramach programu OIS. Numer 4628 jest przeznaczony tylko do obsługi nowego systemu SMS-owej informacji gminnej i zawsze jest dla użytkowników bezpłatny.

Jak przystąpić do systemu?

Zainteresowane osoby, mieszkańcy miasta i gminy Opoczno, mogą zarejestrować się do systemu poprzez dodanie do niego swojego numeru telefonu komórkowego. Jest to działanie bezpłatne, niezależnie od wybranego sposobu rejestracji – a jest ich dwa. Rejestracji można dokonać na stronie Opoczno.urzadsmsm.pl albo poprzez wysłanie wiadomości SMS (umopoczno.opoczno) na wskazany wyżej numer.

Zwrotny SMS z systemu OIS będzie stanowił potwierdzenie prawidłowego przejścia przez proces rejestracji. Od tego czasu można korzystać z systemu i być najlepiej poinformowanym mieszkańcem Opoczna i okolic.

Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie będziemy już chcieli korzystać z OIS – w każdej chwili można się z niego wyrejestrować, co także zostanie potwierdzone za pomocą wiadomości zwrotnej.

Działanie systemu nie odbiega od innych tego rodzaju aplikacji, dlatego nie powinno nastręczać użytkownikom żadnych trudności. Więcej o OIS – na stronie Opoczno.pl.