Tradycyjny kiermasz – w kwietniu

Miejski Dom Kultury w Opocznie zaprasza już teraz do udziału w Opoczyńskim Kiermaszu Wielkanocnym, który odbędzie się 3 kwietnia 2022 r. Będzie to jedenasta edycja cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Opoczna i okolic wydarzenia, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie udanych Świąt Wielkanocnych.

Kiermasz, jak zawsze, będzie miał miejsce w siedzibie MDK. Początek o godzinie 9:00 – koniec zaplanowano na godzinę 17:00.

Jak co roku, również i teraz, organizatorzy zapraszają lokalne firmy oraz twórców do zaprezentowania swojej oferty na Kiermaszu Wielkanocnym. Zaproszone są m.in. pracownie plastyczne i plastyczne, kwiaciarnie, warsztaty terapii zajęciowej oraz rzemieślnicy i twórcy ludowi.

Jednym słowem – osoby i organizacje, które wykonują i produkują artykuły tematycznie związane z kiermaszem, a więc „wpisujące” się w polską tradycję wielkanocną, ze szczególnym uwzględnieniem regionu opoczyńskiego.

Warunki udziału w wydarzeniu

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, będą obowiązywać następujące zasady dotyczące osób zainteresowanych zaprezentowaniem swoich produktów i dzieł: udział w kiermaszu jest bezpłatny, stoisko należy zorganizować samodzielnie.

Miejski Dom Kultury zapewnia miejsce na stworzenie stoiska, za pośrednictwem którego można zarówno zaprezentować swoje wyroby, jak i również je sprzedawać. MDK zorganizuje stosowne miejsce na kiermasz wewnątrz budynku – w holu, jak również wystawę na zewnątrz.

Kiermasz Wielkanocny w Opocznie ma charakter otwarty. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca marca 2022 r.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i gminy, którzy chcą nabyć niepowtarzalne artykuły wielkanocne, takie jak np. różnego rodzaju dekoracje wykonane własnoręcznie i zachowaniem najlepszych zasad rzemiosła.

Warto przyjść do MDK 3 kwietnia i poczuć atmosferę Wielkanocy. To nie wszystko – można również wesprzeć akcję charytatywną – zbiórkę na rzecz zmagającej się z problemami zdrowotnymi mieszkanki Opoczna.