W trakcie przemierzania województwa łódzkiego, grupa polityków partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), w towarzystwie byłej premier, Beaty Szydło, odwiedziła wiele miejscowości. Taka podróż była częścią szerszej kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

W objeździe wzięło udział miasto Opoczno. Wizyta polityków miała miejsce przy budowie Branżowego Centrum Umiejętności. Poseł Robert Telus podkreślał unikalność tego obiektu na skalę krajową, służącego edukacji zarówno młodych, jak i dojrzałych osób w dziedzinie ceramiki – specjalności regionu opoczyńskiego. Wspomniał także o funduszach na realizację tej inwestycji, które zostały przyznane przez poprzedni rząd, i wyraził obawy o brak kontynuacji strategicznych inwestycji przez obecną ekipę rządzącą.

Podczas swojego wystąpienia w Opocznie, Beata Szydło skupiła się na zmianach zachodzących w Unii Europejskiej. Zaznaczyła, że decyzje podjęte na poziomie unijnym mają bezpośredni wpływ na życie wszystkich obywateli naszego kraju. Dlatego zachęcała do aktywnego udziału w zbliżających się wyborach i poparcia właściwych kandydatów.