Kolejne autobusy testowane przez MPK Opoczno

Trwa modernizacja taboru autokarów znajdujących się we flocie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Opocznie. Kolejne autobusy przechodzą przez prezentacje i testy. Ostatnie odbyły się w maju, kilka dni temu, kiedy przed budynkiem Urzędu Miejskiego zaprezentowano nowoczesny autokar typu elektrycznego, czyli pojazd bezemisyjny.

Tego typu autokary cieszą się coraz większym zainteresowaniem w całej Polsce. Warto również zauważyć, że także podaż takich nowoczesnych i ekologicznych pojazdów, spełniających określone w umowach wymagania inwestorów zainteresowanych ich zakupem, stale się powiększa.

Świadczą o tym kolejne prezentacje i próbne jazdy pojazdów, które być może trafią do Opoczna, i za pomocą których realizowane będą zadania związane z zapewnieniem mieszkańcom komfortowego, bezpiecznego i zdrowego transportu komunalnego.

Nowoczesny autobus z polskimi komponentami

Autobus, który ostatnio trafił do Opoczna jest nowoczesnym, ekologicznym pojazdem, odpowiednim do wykonywania kursów z zakresu transportu zbiorowego. Dla wielu osób istotne z pewnością będzie to, że w dużym stopniu powstał dzięki elementom polskiej produkcji.

To autokar, który może być brany pod uwagę przy realizacji celów inwestycyjnych MKP Opoczno. Nie tylko jest bezemisyjny, ale jego wyposażenie spełnia wiele istotnych kryteriów nowoczesności i bezpieczeństwa. Autokar posiada wmontowany system monitoringu, jazda nim jest bardzo komfortowa, dzięki wysokiej jakości klimatyzacji, posiada złącza USB i czytelne, świetlne tablice elektroniczne.

Dla pasażerów istotne znaczenie ma również to, że pracuje nie tylko wydajnie, ale także cicho.

Gmina Opoczno realizuje plan zakupu nowoczesnych autokarów przeznaczonych dla transportu miejskiego dzięki pozyskaniu istotnych środków z NFOŚiGW – w ramach projektu „Zielony transport”. Projekt opoczyński zyskał uznanie, które przekłada się na konkretne środki finansowe. Pozwolą one zrealizować plan modernizacji floty MPK Opoczno.

Zobacz jak inne miasta w Polsce unowocześniają swój tabor, do którego również trafiają autobusy bezspalinowe.