Dobre wyniki opoczyńskich sportowców

Ubiegły weekend obfitował w wydarzenie sportowe, w których zaprezentowali się m.in. młodzi sportowcy z Opoczna. Zawodnicy Klubu LKS Opoczanka z sekcji podnoszenia ciężarów mieli okazję wziąć udział w zawodach w Radomsku. 28 listopada 2021 r. odbyły się tam Mistrzostwa Województwa Łódzkiego do lat piętnastu. Była to równocześnie dwudziesta pierwsza edycja Turnieju o Puchar Prezesa Łódzkiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

W turnieju wzięli udział zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Młodzi siłacze z Opoczna zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając drugie miejsce w kategorii kobiet, do 64 kg oraz trzecie – w kategorii mężczyzn +96 kg.

Sekcja podnoszenia ciężarów cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodych adeptów tej wymagającej, ale również przynoszącej wiele satysfakcji, dyscypliny.

Przedstawiciele LKS Opoczno zapraszają do wzięcia udziału w naborze, który nadal trwa. Prowadzony jest dla młodych zawodników, od dwunastego roku życia.

Sukcesy młodych pływaków

W minioną sobotę, 27 listopada 2021 r., młodzi sportowcy reprezentujący barwy Opoczna wzięli również udział w zawodach pływackich. Najmłodsi zawodnicy LKS „Opocznianka” z sekcji pływackiej wystąpili w Lublinie, gdzie na jednej z pływalni odbyły się zawody o Laur Lubelskiego Koziołka.

Turniej był adresowany do dzieci z rocznika 2013 i młodszych. Młodzi pływacy z Opoczna mieli okazję po raz pierwszy wziąć udział w rywalizacji na dystansie pięćdziesięciu metrów, w stylu klasycznym oraz dowolnym.

W kategorii dziewczynek w wieku ośmiu lat i młodszych zawodniczki z Opoczna zajęły miejsca 4, 5 i 9  i dalsze, w kategorii chłopców miejsce drugie, jedenaste i dalsze.

Młodym opoczyńskim pływakom podczas lubelskich zawodów udało się również ustanowić nowe rekordy życiowe.

To bardzo dobry prognostyk na następny sezon i fundament do dalszego budowania formy.