Modelarstwo przeżywa renesans?

Mogłoby się wydawać, że modne niegdyś modelarstwo, które pasjonowało zarówno starszych, jak i młodszych, nie ma większych szans na przetrwanie w warunkach nowoczesnego społeczeństwa. W ostatnich latach mamy do czynienia z niezwykle dynamicznym rozwojem nowego rodzaju rozrywki, którą moglibyśmy nazwać cyfrową, powszechnie dostępną za pośrednictwem Internetu i urządzeń mobilnych.

Nie budzi zdziwienia młody człowiek, który z pełnym zaangażowaniem, godzinami, wtapia się w świat wirtualny, pokonując kolejne poziomy coraz bardziej multimedialnych, skomplikowanych i odtwarzających realne życie, gier…

Widok nastolatka, a nawet młodszego dziecka, pochylonego nad modelem statku, samolotu, czy balonu – nie jest już dziś czymś oczywistym, wręcz przeciwnie – jest to „zjawisko” niemal zupełnie niespotykane, nie oznacza to jednak, że młode pokolenie nie znajduje radości w modelarstwie, które nadal może stanowić wyzwanie – dla wyobraźni, precyzyjności, motywacji i cierpliwości.

Okazuje się, że tradycyjna rozrywka, jaką jest modelarstwo, przeżywać zaczęło pewien renesans, być może – paradoksalnie – z powodu zbyt łatwego dostępu do rozrywek multimedialnych, które mogą nużyć, ze względu na powtarzalność.

Weź udział w warsztatach modelarskich

W najbliższą sobotę, 2 kwietnia br., Miejski Dom Kultury w Opocznie zaprasza do udziału w warsztatach modelarskich, które odbędą się w Ostrowie. W spotkaniu będą mogli wziąć udział młodzi uczestnicy zajęć z modelarstwa, które odbywają się w opoczyńskim MDK.

Warsztaty zakończą się w sportowym stylu – zawodami modeli balonów. To wyjątkowa atrakcja da dzieci zafascynowanych modelarstwem.

Celem warsztatów i konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się modelarstwem, które jeszcze niedawno łączyło pokolenia, a pasja ta często przechodziła z dziadków i rodziców na dzieci.

Modelarstwo jest cenną aktywnością, w każdym wieku. Jest wymagającą rozrywką, która daje sporo zadowolenia, m.in. dzięki uzyskiwanym konkretnym efektom. Wykonany samodzielnie model samolotu albo balonu daje wielką satysfakcję.

Do ostrowskich zawodów każdy zawodnik będzie mógł przedstawić dwa modele balonów i wykonać nimi maksymalnie dwa loty. Wygra ten uczestnik, którego balon utrzyma się najdłużej w powietrzu.