W dniach od 13 do 15 września, miasto partnerskie Opočno w Czechach miało zaszczyt gościć delegację z Gminy Opoczno. W skład delegacji wchodzili Dariusz Kosno, Burmistrz Opoczna, Andrzej Kacprzak, jego Zastępca, oraz Henryka Mazur, która od wielu lat koordynuje współpracę pomiędzy Szkołą Podstawową nr 3 w Opocznie i Szkołą Podstawową w czeskim Opočnie. Niewielkie miasto Opočno, położone w malowniczych górach Orlickich nad Złotym Potokiem, jest partnerem miasta Opoczno od 2002 roku.

Goście z Polski zostali serdecznie przyjęci przez Šárkę Škrabalovą, Burmistrz miasta Opočno, Kateřinę Vošlajerovą, Zastępcę Burmistrza oraz radnego Václava Slezáka. Delegacja z Opoczna podczas swojego pobytu miała również okazję poznać najważniejsze atrakcje turystyczne tego czeskiego miasteczka.

Podczas wizyty w Opočnie delegacja Opoczna miała możliwość zwiedzenia jednej z najbardziej znanych atrakcji miasteczka – historycznego zamku. Była to również doskonała okazja do zgłębienia historii oraz poznania zabytków tego urokliwego miasta. Przedstawiciele Opoczna odwiedzili także Zakład Przetwórstwa Mleka BOHRMILK i mały lokalny browar Opočenský pivovar Baron, co zapewne umożliwiło im poznanie aspektów gospodarczych funkcjonowania miasta.