Kiedy sezon ferii zimowych jest tuż za rogiem, radosne oczekiwanie uczniów miesza się z troską o ich bezpieczeństwo. Komenda Powiatowa Policji w Opocznie jest w pełnej gotowości, aby zapewnić bezpieczny dojazd dzieci do miejsc ich zimowego odpoczynku. Przed rozpoczęciem kampanii „Bezpieczne ferie”, informuje o możliwości zgłoszenia chęci przeprowadzenia kontroli technicznej autokaru, który będzie przewoził młodych podróżników.

Właściwy stan techniczny pojazdu to jedno z kluczowych zagadnień wpływających na bezpieczeństwo pasażerów. Dlatego, podczas nadchodzących ferii zimowych, służby policyjne skupią swoją uwagę na kontrolowaniu autokarów przewożących dzieci na zimowy odpoczynek. W ramach tych działań, sprawdzane będą nie tylko samochody, ale również kwalifikacje kierujących nimi oraz ich stan trzeźwości. Istotne będzie także zbadanie czasu pracy kierowców – informuje Komenda Powiatowa Policji w Opocznie.

W mieście Opoczno, kontrole pojazdów zgłoszonych do sprawdzenia będą odbywały się przy ulicy Gen. Załęskiego Bończy, na parkingu przy Muzeum Regionalnym.